wz

Pro zájemce o koupi bytu v 1. etapě Východ

Pro zájemce o koupi bydlení v etapě Milíčovský háj - Východ. Zájemci zde mohou navzájem diskutovat, případně se ptát obyvatel již dokončené výstavby na zkušenosti s bydlením. Fórum je možné dále rozvíjet dle potřeb zájemců.

Re: Pro zájemce o koupi bytu v 1. etapě Východ

Příspěvekod tomas.hradec » 23 bře 2012, 12:24

Ahoj,

jak většina budoucích obyvatel východu - první etapy ví, tak už je na stavebním úřadu žádost o kolaudaci. Počítám, že sem občas někdo zabloudí, kdo bude v budoucnu obyvatelem - jak se těšíte? Byli jste v poslední době na prohlídce bytu? Byl jsem tam asi před 14 dny a už hodně bylo hotovo, v bytě skoro všechno, spíš drobné nedodělky, ale celkový dojem byl dobrý. I když určitě nějaké nesrovnalosti budou, tak snad to nebude tak hrozný, aby to ohrozilo např datum stěhování. Podělte se o vaše návštěvy, jestli jste neobjevili něco, co už víte nyní že je špatně. A nebo naopak, že se vám to třeba líbilo:)
tomas.hradec

Číslo bytu: BB10203

Příspěvekod tomas.hradec » 15 pro 2011, 08:32

Ahoj,

chtěl bych se zeptat - jak je to s dobou nastěhování od kolaudace, je to opravdu 3 měsíce? Už se dost těšíme, zatím vše vypadá slibně jen mi ty tři měsíce pak připadají skoro dlouhé, když už po kolaudaci je skoro všechno hotové. Vím že úřady mají 30 dní na odpověd tak meximální doba asi tak na 3 měsíce vychází, ale chtěl bych se zeptat jak to bylo v praxi.

Děkuji
tomas.hradec

Příspěvekod tomas.hradec » 11 bře 2011, 09:19

Tak po včerejších zprávách se nám zase trochu ulevilo, protože Skanska od vlády dostala trochu času, než se zvedne DPH. Tak uvidíme, jak to všechno dopadne, kdyby se na východě nedostavěla hrubá stavba ani do konce roku, tak mají další rok za cenu 4%...no a v rámci toho, že by měli zpoždění cca 9měsíců tak by Skanska dobře věděla, že nestihne termín 16+6 na výstavbu a z toho plynoucí sankce. Držím palce všem, ať nepodléhají iluzím, že to půjde hladce, ale nějaké zdržení tam prostě bude. Když půl roku tak to bude super. Akorát mě zneklidňovalo prostředí, kdy budoucí vlastníci by nejradší zrušili občanské sdružení - nikomu bych nepřál aby se někdy pokoušel bojovat například proti dálnici před okny, pak by si asi vzpomněl...konec konců varianta dálnice za MIlíčovem není až tak úplně nereálná. A pokud jste viděli aktuální plány tak za milíčovem bude mega satelit, myslím že se to má jmenovat lázně újezd. Chudák milíčov zažije pěkný nápor:(
tomas.hradec

Příspěvekod tomas.hradec » 22 úno 2011, 07:58

Nejhorší na tom všem je, že člověk musí souhlasit s tím, že developer jen drancuje území (jeho cílem je pochopitelně zisk),kašle na školky, školy atp a to mělo zajistit město jako podmínku při prodeji pozemků, což radnice Prahy 11 z důvodů, které v čechách napadnou snad každého, neudělala a nadále nedělá. Bohužel je možné, že to odneseme všichni právní nejistotou postavených/rozestavěných domů. Jsem sám zvědavý jak to dopadne,jestli přepracováním EIA, zmenšením projektu (to by se asi Skansce nelíbilo), úplným zrušením a demolicí (to mi přijde dost nepravděpodobné) a nebo vůbec ničím...na stojící stavby to dle magistrátu nemá vliv, ale obávám se, že je to jen pohled magistrátu
tomas.hradec

Příspěvekod Radim » 21 úno 2011, 15:17

Ahoj,

tak podle posledních informací, které se mi povedlo získat, mělo by dnes konečně dojít na odvysílání reportáže o Miličově v pořadu Reportéři ČT ve 21.20 na ČT 1, kterou jsem již v minulosti avízoval zde:

http://milicovsky-haj.nazory.cz/viewtopic.php?f=6&t=184

Zdraví,
Radim
Radim

Číslo bytu: E303

Příspěvekod tomas.hradec » 21 úno 2011, 12:11

Tak jak již asi všichni budoucí majitelé ví, tak žaloba proti výstavbě východ dopadla stejně jako na již postavený sever a byl přiznán odkladný účinek = zastavení prací na stavbě. Tak jsem celkem zvědav jak to dopadne, no uvidíme.
tomas.hradec

Příspěvekod chupito » 09 úno 2011, 21:01

Ahoj,

děkuju všem za odpovědi. Co jsme získali informace od Skansky, tak vzduchotechnika, která by byla vedle ložnice slouží pro odtah z garáží a spouští se 4x denně na 15 min. Co se týká výtahů, tak jsme požadovali projektovou dokumentaci a zatím marně.

Byty 3kk jsou v "A i B" již bohužel vyprodané :( teď zůstaly jen ty vedle výtahu v domech C, D a E.

Chupito
chupito

Příspěvekod Radim » 07 úno 2011, 11:00

Ahoj Tome,

takhle jsou stupačky vytažený i na Milíčově Sever, tj. odděleno SDK a zaizolováno. Myslím, že je to v pohodě. Větší problém se VZT nastává, když má někdo silnou digestoř, např. 500+ m3 a protlačí Ti zpětnou klapkou výpary od sebe až k Tobě domů. To je potom, jako by si někdo smažil řízky u Tebe doma :)

Radim
Radim

Číslo bytu: E303

Příspěvekod tomas.hradec » 07 úno 2011, 07:28

Ahoj,

ono v tom projektu východ bylo šetřeno na každém rohu, byty jsou sice levné ale zrovna to, že vytáhli stoupačku mimo zeď v ložnici a obložili ji sádrokartonem a v rohu udělali kaslík 30x30cm moc pěkné řešení není, ale je to daň za nižší cenu. My zakoupili byt 3+kk V Bčku, počítám že je to všude takhle blbě udělaný, tj do vyvedli "jádro" na vzduchotechniku pro kuchyň ven...ale snad to slyšet nebude, počítám že to obalí nějakou izolací a bude klid. Chodím se pravidelně dívat jak pokračuje stavba a za poslední měsíc se to pěkně pohnulo, nebo je spíš ta část už vidět, není to ne hloubení jámy a zasíťování.

V "A" + "B" domech je výtah naproti, tj nesousedí s výtahem, ale počítám, že jsou již vyprodané. Jsem sám zvědav, na projektu bylo šetřeno kde se dalo, to je celkem vidět, ale zase cena je zajímavá a snad to nebude horší než panel:)
tomas.hradec

Příspěvekod pavlaf » 31 led 2011, 22:53

Ahoj,
taky souhlasím, výtah máme za stěnou v ložnici a nic není slyšet. Co se týký vzduchotechniky, asi myslíte odsávání ve sklepních prostorách vedle výtahu. Také to není slyšet. Z tohoto pohledu je to odhlučněné bez problémů.
Pavla
pavlaf

Číslo bytu: E203

Další

Zpět na Vše o etapě Milíčovský háj - Východ 1. etapa