wz

Pro zájemce o bydlení na Milíčově

Pro zájemce o koupi bydlení v etapě Milíčovský háj - Jih. Zájemci zde mohou navzájem diskutovat, případně se ptát obyvatel již dokončené výstavby na zkušenosti s bydlením. Fórum je možné dále rozvíjet dle potřeb zájemců.

Re: Pro zájemce o bydlení na Milíčově

Příspěvekod MiK » 02 kvě 2011, 08:22

Nechtěl bych se pouštět do diskuse o jednotlivých položkách, to by mohlo být trochu delší :) Podle mého názoru tam (snad) nejsou nějaké položky, které by se vymykaly normálu, jen ten fond oprav na začátek nastaven nízko, takže většina SVJ si ho podle mě brzy zvyšuje... Když se podívám na zálohy celkově, snad se moc nespletu, když řeknu uvažujte na byt vč. garáže 60 Kč/m2 a měsíc.
MiK

Příspěvekod tom.cerny » 20 dub 2011, 23:34

Díky za rychlou odpověď Michale,
můj dotaz určitě neměl být míněn jako nějaké zcela klíčové kritérium rozhodující při koupi bytu. Nicméně otázka nákladů se v těchto diskusích ještě neobjevila, tak mě to zajímalo na dokreslenou, byť předpokládám, že se od obdobných novostaveb bytů příliš lišit nebudou. Zejména by mě zajímaly úhrady správcovské společnosti, další služby (např. sekání trávníku), fond oprav a podobně. Uvažuji pravděpodobně o ?normálním? standardu, tak jsem byl zvědavý, jak jsou na tom již bydlící ze ?Severu?, kde předpokládám obdobu.
tom.cerny

Příspěvekod MiK » 20 dub 2011, 20:49

Zdravím Tome,
domnívám se, že u běžných projektů ty provozní náklady budou cca srovnatelné, protože neobsahují žádné speciální služby navíc, za které by se muselo platit. Nevnímám to tedy jako hlavní kritérium, podle kterého se při koupi bytu rozhodovat. Ohledně těch nákladů bude spíš záležet na velikosti bytu (a souvisejícího podílu na společných částech domu) a na spotřebě konkrétní domácnosti (manželka s prckem doma= vyšší spotřeba vody, el...), v případě Milíčova Jihu také může hrát roli, jestli vybíráte byt v "normálním" standardu nebo v tom EKO, tam by teoreticky měly být některé náklady nižší. Protože neznám Váš uvažovaný výběr bytu (kategorieXstandard), případně garáž ano/ne, nejsem záměrně konkrétnější, ale půjde řádově o jednotlivé tisícovky/měsíc.
MiK
MiK

Příspěvekod tom.cerny » 19 dub 2011, 15:36

Ahoj,
vážně uvažuji o koupi bytu. Rád bych se "již bydlících" zeptal, jaké a jak vysoké náklady spojené s bydlením přibližně měsíčně vynaloží. Předem děkuji za vaše odpovědi.
Tom.
tom.cerny

Příspěvekod hlafo » 01 úno 2011, 11:41

Ahoj,

děkují vám vše za reakce na můj dotaz i za poskytnutí užitečných informací.
Koukala jsem na nabídku kabelservisu a rozhodně nevydá špatně.
Tak ještě jednou díky, Eva
hlafo

Číslo bytu: BF10303

Příspěvekod pavlaf » 31 led 2011, 22:58

Ahoj,
máme srovnání - nyní máme Kabelservis, před tím jsme měli UPC. Služby jsou plně srovnatelné, možná i o trochu lepší než bylo UPC. Nemáme s tím žádné problémy, výhodou je i telefon zadarmo, jednou za čas ho zadotujeme menší částkou.
Pavla
pavlaf

Číslo bytu: E203

Příspěvekod MiK » 31 led 2011, 15:21

Souhlasím s Radimem, ale dá se to určitě ověřit dotazem buď na prodávajícího, popř. přímo na UPC.
Pravda je, že jsem psal o tom, kdo poskytuje tyto služby v našem domě a automaticky jsem vycházel z předpokladu, že stejně to bude nastavené i v dalších etapách projektu Milíčov. Bylo by zvláštní, kdyby část území měl jeden poskytovatel a jinou část jiný. Ale jak říkám, toto si případně pro jistotu prověřte u prodávajícího.
Hezký den, MiK
MiK

Příspěvekod Radim » 29 led 2011, 13:01

Ahoj,

myslím, že není běžné, že by jedny kabelové rozvody v domě byly provozovány dvěma providery, takže pokud v domě bude operovat Kabelservis, jako v naší výstavbě, tak UPC TV asi jen přes satelit.
Ve Skansce už asi budou vědět, kdo tam bude.
Já osobně Kableservis nepoužívám, ale slyšel jsem od sousedů, že jsou spokojeni. Ostatně můžete zkouknout jejich portfolio služeb na webu.

Radim
Radim

Číslo bytu: E303

Příspěvekod hlafo » 27 led 2011, 12:38

Michale,

Děkuji za vyčerpávající odpovědi na mé dotazy. Moc jsi mi pomohl. Mám ještě jeden doplňující dotaz. Operuje v těchto objektech také UPC? Nemá s ní někdo z této lokality zkušenosti?
My máme TV, internet i telefon v současném bytě přes UPC a zatím naprostá spokojenost. Chtěli bychom s nimi tedy zůstat i v novém bytě, jen nevíme, zda to bude možne.

Eva
hlafo

Číslo bytu: BF10303

Příspěvekod MiK » 27 led 2011, 00:09

Moc stručné to nakonec nebylo ;-)
MiK

Další

Zpět na Vše o etapě Milíčovský háj - Jih